H2TIMES.NEWS
No.1_2022

Selfienity Selfienity: Příběh začíná

25.08.2022

Selfienity: Příběh začíná

Ahoj, já jsem Selfienity. Moje schopnosti nejsou nijak nadpřirozené. Nepotřebuji netopýry, ani pavouky. Stačí mi nejmenší molekula ve vesmíru – molekula vodíku. Hledám a objevuji neuvěřitelnou přírodní energii vodíku, bez které by neexistoval Vesmír, nesvítilo Slunce …. Chci ji pomáhat objevit pro všechny. Je to totiž vodík, který má skutečné superschopnosti. 

Zvu vás všechny na cestu světem vodíku. Budoucnosti, která začala již dnes proto, aby nějaká budoucnost byla…

Selfienity Video No.1/22: https://youtu.be/7KXY1VXkcxo

Mladá studentka a módní návrhářka Kristýna kreslí svůj kostým pro módní přehlídku na téma „Superhrdinka“. Stále hledá to správné, originální, téma. Když po mnohahodinové práci usne ve studiu, začnou se dít věci… 

Ve vesmíru dojde té noci k mocné erupci neuvěřitelné síly. Miliardy vodíkových molekul se šíří nekonečnem. Jedna z nich pronikne hmotou a dopadne do sklenice vody ve studiu, kde Kristýna usnula. Ve sklenici přitom dojde k zvláštní vodíkové reakci... 

Když se Kristýna probudí, napije se, aniž by tušila, že s vodou do sebe dostává i vodík z vesmíru. A tak pokračuje v návrhu na svém tabletu. 

Skica na tabletu se jí náhle a překvapivě promění ve fotografii. Je na ní modelka v modrém kostýmu superhrdinky, na kterém tak usilovně pracovala. Kristýna se s údivem podívá na své ruce, které jsou nyní oblečené ve zlatých rukavicích… Pozvedne tablet, přiblíží si fotografii a pochopí, že se dívá na svoje vlastní „selfie“.

A tak se, jedné zvláštní noci, proměňuje Kristýna v Selfienity. Od této chvíle jí bude vodík provázet, jako tajemná síla, nutící ji vyprávět jeho příběh. Příběh nejmenší molekuly na světě, která skrývá fantastickou sílu a energii. Tak velkou, že je z ní postaven celý Vesmír, nezbytnou pro život hvězdy zvané Slunce.

Selfienity medailon:

Pravé jméno: Kristýna Velebná

Povolání: Studentka, návrhářka, modelka

Superschopnosti: Sociální sítě a vodík

Profilové foto: Vojtěch Veškrna

Kostým návrh: Kristýna Velebná

Kostým výroba: Libuše Weiglová

 

Selfienity: Příběh začíná (video)

Scénář: Aleš Kysela

Film: Daniel Moc

Editace videa: Daniel Moc / Kristýna Velebná

Sociální sítě: Kristýna Velebná, H2 TIMES

Video Vesmír: NASA's Goddard Space Flight Center

Hudba: Dreamstime.com

Selfienity: Příběh začíná

SELFIENITY  Když se Kristýna náhodně napije vody, s molekulou vodíku z vesmíru, změní se v Selfienity - superdívku v modrém kostýmu, která hledá a objevuje vesmírnou energii vodíku ve všech jeho podobách. Foto od Vojtěcha Veškrny, držitele hlavní ceny Czech Grand Design za rok 2021 v oboru fotografie (www.veskrna.cz)